Miasto Ho Chi Minh, dawniej znane jako Sajgon w latach 1954-1975 było stolicą Republiki Południowego Wietnamu. Po jej upadku w 1975 roku nazwa miasta została zmieniona na cześć lidera północnowietnamskich komunistów Hồ Chí Minha. 

Obecnie Ho Chi Minh zamieszkane jest przez blisko 9 mln ludzi i jest największym miastem w kraju. Kolonialna architektura i spora liczba parków sprawia, że przypomina nieco miasta europejskie. Najciekawsze budynki, które pamiętają czasy francuskiej supremacji to; Katedra Notre Dame, Opera, Centralna Poczta i Ratusz. W mieście znajduje się także wiele muzeów, świątyń i godny uwagi Pałac Prezydencki. Warto też zajrzeć na ogromny targ Ben Thanh, na którym kupić można dosłownie wszystko. Oczywiście można tu także skosztować miejscowe przysmaki, w końcu najlepsze sajgonki powinny być w Sajgonie.

Zobacz też
image1.png
image1.png

Strona MojaAzja.pl wykorzystuje pliki cookie w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych. Możesz zmienić ustawienia dotyczące wykorzystywania cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

© 2020 Maciej Rutkowski              |              m.rutkowski@hortnas.pl