Kratie to niewielkie, bardzo przyjemne miasteczko położone nad brzegiem rzeki Mekong we wschodniej Kambodży. W jego centrum znajduje się typowe, azjatyckie targowisko, które otoczone jest kolonialnymi budynkami z czasów francuskiej supremacji. Na targ warto wybrać się w godzinach porannych, kiedy panuje największy gwar. W ten sposób można podpatrzeć codzienne życie mieszkańców i oczywiście zrobić małe zakupy. Świeże, tropikalne owoce są wręcz wyborne. W mieście warto również odwiedzić kilka buddyjskich świątyń, np. położoną nad brzegiem Mekongu Krong Kracheh Pagoda. Główną atrakcją Kratie nie są jednak świątynie. Turyści przyjeżdżają w te strony przede wszystkim aby zobaczyć słodkowodne delfiny krótkogłowe. Domem dla grupy około 80 sztuk tych pięknych ssaków jest odcinek rzeki niedaleko wioski Kampi, położonej około 20km na północ od Kratie. Tam też udaje się większość podróżnych aby odbyć rejs niewielką łodzią w celu obserwacji tych rzadkich stworzeń. 

Dzięki bardzo gościnnym i przyjaznym mieszkańcom pobyt tutaj to czysta przyjemność. Setki uśmiechów którymi tubylcy pozdrawiają gości sprawiają, że chciało by się tu zostać zdecydowanie dłużej.

Zobacz też
image1.png
image1.png

Strona MojaAzja.pl wykorzystuje pliki cookie w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych. Możesz zmienić ustawienia dotyczące wykorzystywania cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

© 2020 Maciej Rutkowski              |              m.rutkowski@hortnas.pl