Kuching to stolica największego w Malezji stanu zwanego Sarawak. Dość przyjemne, choć pozbawione specjalnych atrakcji miasto stanowi świetną bazę wypadową do odkrywania pobliskich parków. Jednym z nich jest Park Narodowy Bako, który mimo niewielkich rozmiarów, oferuje bardzo różnorodne ekosystemy. Wybrzeże, lasy namorzynowe, porośnięte dżunglą wzgórza oraz wiele stworzeń jakie można zaobserwować podczas trekingu tamtejszymi szlakami powodują, że wizyta w parku jest bardzo ciekawa.

Niedaleko Kuching znajduje się też słynny ośrodek  Semenggoh. Jego pracownicy zajmują się opieką, oraz leczeniem chorych i osieroconych orangutanów, a także ich reintrodukcją. Wypuszczone w okolicznej dżungli małpy, w początkowym okresie są dokarmiane. Posiłki odbywają się dwa razy dziennie i można je obserwować z kilkunastu metrów. Widok wyłaniających się z gęstego lasu wielkich orangutanów, czasem także z wczepionym w sierść matki maleństwem, jest niesamowity.  

Zobacz też
image1.png
image1.png

Strona MojaAzja.pl wykorzystuje pliki cookie w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych. Możesz zmienić ustawienia dotyczące wykorzystywania cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

© 2020 Maciej Rutkowski              |              m.rutkowski@hortnas.pl