Miasto Siem Reap położone jest na północno-zachodnim krańcu wielkiego jeziora Tonle Sap. Bliskość starożytnej stolicy khmerskiego imperium Angkor powoduje, że miasto Siem Reap stanowi doskonałą bazę hotelową do eksplorowania khmerskich świątyń rozsianych po okolicy. 

Samo miasto nie jest specjalnie ciekawe, można odwiedzić muzeum, kilka buddyjskich świątyń oraz nocny targ w starej dzielnicy zwanej Old French Quarter. Warto również wybrać się do restauracji Koulen na przepiękne taneczne show w wykonaniu niebiańskich tancerek Apsar.

Życie nocne skupia się przy ulicy Pub Street, jak sama nazwa wskazuje znajduje się tam wiele pubów, restauracji, sklepików z pamiątkami, oraz przede wszystkim wiele stoisk z pysznym i tanim jedzeniem ulicznym. Smażony khmerski makaron w takim miejscu to idealne zakończenie wypełnionego odkrywaniem Angkoru dnia. 

Zobacz też
image1.png
image1.png

Strona MojaAzja.pl wykorzystuje pliki cookie w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych. Możesz zmienić ustawienia dotyczące wykorzystywania cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

© 2020 Maciej Rutkowski              |              m.rutkowski@hortnas.pl